Tresty (?)

luxusnamdLuxusnamd 12. novembra 2018 o 01:34

Aj vy máte pocit, že ste niekedy v koncoch a potrebujete pomedzi láskavé slová trošku pritvrdiť? Ako dosiahnete to, čo potrebujete dosiahnuť?

@zareaguj


9 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarAeliss 12. novembra 2018 o 07:08

  Moja dcera prichadza do veku,kedy uz zacina rozumiet co od nej chceme,co moze a co nie. Niekedy posluchne,niekedy nie. Urcite nechcem na nu kricat ani jej davat nejake tresty,tak ak mate nejake finty,inspirujem sa do buducna.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarMartinka200 12. novembra 2018 o 12:44

  Ahijte, ja davam na dobry priklad rodica. A tiez, trvat si na svojom, od tial,po tial.
  @zareaguj
 • purinka - fotkaPurinka 12. novembra 2018 o 16:36

  @Luxusnamd

  No niekedy je veľmi ťažko, kľaknem si k malej, nech som blízko nej a necíti sa, že som nejaká nadradená a snažím sa jej vysvetľovať.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 13. novembra 2018 o 06:34

  @Purinka (12.11.2018 16(
  Funguje to isté pri malej ako pri väčších?
  Myslíš, že má vplyv na malú to, ako jednáš so staršími? POkladáš ich za posušné? Koľkokrát napr. opakuješ, že musia ísť z ihriska, kým ťa poslúchnu?
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 13. novembra 2018 o 06:45

  Nuž, dobre, ale keď ozaj už treba niečo spraviť a nejde to? ... (možno si to ešte nezažila...) Spravíš to z anich, alebo sa vyhrážaš?
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarMartinka200 13. novembra 2018 o 13:07

  Dieta, ked rozumie, co sa od neho chce, posluchne. Urcit ale hranice, trvat si na svojom. Ked Vas ma rado, chce posluchnut. Istym stylom byt sice ako rodic partak je ok, ale zase, musi vediet dieta od rodica jasne pravidla. A do takych situacii sa Luxanamd nedostanes. Dieta musi vediet,ze ste nad nim.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 14. novembra 2018 o 06:59

  Ja mám problém hlavne s upratovaním, odchodmi z ihriska a bitkami. Áno, vedia, že musia upratovať, ale potom nájdem nejaké utajené miestečko, kde je všetko nadžgaté. Ale často sa stáva u najstaršieho, ten stále niečo vyrába, že sa potkýname o jeho výrobky, špajde, lepidlá, hľadám nožnice. "Vyhrážala" som sa mu, že mu to povyhadzujem, .. aj som, ale viete, aké to muselo byť pre neho, keď sme jeho vyrobenú vec vyhodili??? Okrem toho to chodí chudák hľadať v koši. Už sme to viac nespravili. Vždy je to o tom, že ich nejako- povedzme vydierame- napr. klasika: nebudete pozerať telku, alebo ste bez sladkého (to je hlavne, keď sa bijú)... Ale to zaberá len na jedného. Keď pozerá telku len jeden (ak si druhý šancu byť poslušný premrhá), druhý ziape celý čas v kuchyni... Mám pocit, že racionálne argumenty- ako nestihneme to a to, keď nebudeš poslúchať nefungujú. Keď sme mali len jedného, ešte sa to dalo, ale teraz je to hrôza... najvtipnejšie je to, keď sa spoja.... a nemyslím si, že som príliš liberálna!
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarPherenike 14. novembra 2018 o 21:56

  @Martinka200 (13.11.2018 13:07)
  Môžem sa opýtať ake veľké deti máte?
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 15. novembra 2018 o 02:44

  hej, podľa mna to veľmi všetko závisí od pohlavia, veku, súrodencov. Myslí, že je asi ťažko radiť, keď si to neprežila. Ale verím, ž e v niektorých rodinách to funguje lepšie ako u nás...
  Práve som si prečítala článok o (ne)poslušnosti.. Asi sa nad sebou zamyslím...
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa