Kedy dať dieťa na hudobný nástroj?

purinka - fotkaPurinka 7. novembra 2018 o 20:42

Ahojte, rozmýšľala som, že zapíšem 6-ročnú dcérku do ZUŠ na hudobný nástroj, ale keďže je prváčka, nechcela som nech nie je toho na ňu veľa, tak ju zapíšem až o rok. Akú máte Vy skúsenosť? Kedy ste dali deti na hudobný nástroj a na aký? Ďakujem.

@zareaguj


5 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 8. novembra 2018 o 17:43

  Podľa mňa veľmi záleží od toho, aký je učiteľ, aké je dieťa a čo chceš od dieťaťa ty. Podľa toho ho totiž vedieš. Buď s ním cvičíš a drieš aj cez plač a slzy, alebo to nechávaš na ňom samom, lebo naozaj chce a neodflákne to. Tiež poctivé a detailistické deti sa hodia na introvertnejšie nástroje (na mňa pôsobí tak napr gitara alebo husle, ale extrovertnejším sa hodia bicie, saxofón, trúbka... A tiež závisí aj to, či vie spievať, alebo stačí dobrý rytmus... Tiež záleží od toho, či chceš, aby prerazilo (ťažké je to pri veľkej konkurencii- ako gitara), ale zase saxofón,a lebo hoboj... to je už pravdepodobnejšie. Tiež je otázne, či chceš, aby ti hralo na oslave, alebo v orchestri. My sme mali našťastie možnosť voľby učiteľa. Keď je dieťa malé, nie každý učiteľ sa mu vie prispôsobiť. Náš to síce nevedel, ale viem, že sa zameriava na hru v súbore a to je pre mňa smerodajné.
  Aké je tvoje dieťa a na čo ho chceš prihlásiť a prečo?
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarPherenike 8. novembra 2018 o 21:36

  A mala má o to záujem? Na silu ju asi tlačiť netreba. Ja som veeelmi chcela chodiť na klavir. Tak som chodila na ZUŠ. Ale po pár rokoch ma to prešlo. Určite to nie je na škodu. Ale zvažila by som aj záujmy dieťaťa
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 9. novembra 2018 o 18:17

  Nuž, neviem, ako je to u iných, ale ja si myslím, že vždy pri všetkom (aj pri hraní na nástroj) príde nejaká kríza. Aj ja som ju mala a som teraz veľmi našim vďačná, že ma moji rodičia nútili (veru aj cez slzy- videla som svoj prvý nástroj, ktorý má "vyžraté" slzové cestičky) hrať ďalej. Myslím, že tak, ako je v niektorých rodinách "povinné" chodiť na nejaký šport, u nás je samozrejmý nástroj. Pri zoraďovaní krúžkov bol nástroj na prvom mieste.
  Myslím, že naše dieťa si nástroj vybralo veľmi trefne.
  U Vás máte tiež niečo "povinné"?
  Teraz si uvedomujem, že neviem, či som odpovedala - myslím, že je dobré dať na nástroj dieťa čím skôr, kľudne už ako predškoláka, ak sa dokáže sústrediť a ak nájdeš motivačného a trpezlivého učiteľa.
  @zareaguj
 • purinka - fotkaPurinka 10. novembra 2018 o 22:20

  @Luxusnamd (8.11.2018 17:43)

  Ja som začala doma hrať na piano a dcérka skúša tiež jednoduché pesničky. Rada si vyťukáva len tak pre seba, spieva si pri tom :-). Vidím, že ju to veľmi ťahá k pianu, tak od nového školského roku ju prihlásim do ZUŠ, ak bude chcieť.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 11. novembra 2018 o 09:37

  Klavír je skvelý nástroj, má veľa uplatnení, len ťažko prenášateľný- k opekačke asi ťažko :)
  Keď sa jej chce, to máš polovicu úspechu za sebou.
  Tak vám prajem veľa radosti, trpezlivosti a vytrvalosti pri cvičení.
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa