Dušičky či Halloween?

purinka - fotkaPurinka 30. októbra 2018 o 19:11

U nás sa slávi určite Sviatok Všetkých svätých a Dušičky - pamiatka na všetkých, ktorí už nie sú medzi nami. V zahraničí zase slávia rôzne halloweenske party - kostýmy, tekvice, masky.... Zúčastnili sa niekedy takejto párty?

@zareaguj


3 odpovede:
 • používateľ nemá avatarPherenike 31. októbra 2018 o 05:42

  @Purinka
  Podľa mňa sa emocionálne "bijú" tie dva sviatky. Ak sa to tak da nazvať. Ja jednej strane dušičky, čas v roku kedy najviac spominame na našich najbližších, ktorí už nie sú medzi nami a chýbajú nám. Na strane druhej halloween. Zábava a veselé kostými. To podľa mňa nejde k sebe. Dušičky by mali byť vnímané ako nostalgický čas plný spomienok. Susedka nám dáva vždy veľké tekvice aby sme vyrezali nám aj jej. Takže tekvice so sviečkou vo vnútri máme. No to je všetko. Žiadna zábava a párty.
  @zareaguj
   2x fifi284
 • používateľ nemá avatarMartinka200 31. októbra 2018 o 14:07

  My sme tradicne zalozeni, takze urcite Sviatok Vs.svatych travime navstevou hrobov. Avsak,pred tym vyrezavame tekvicky a boli sme pozriet heloween i v detskej kaviarni.
  @zareaguj
 • purinka - fotkaPurinka 1. novembra 2018 o 21:53

  Pamätám sa na obdobie, keď som žila v Anglicku, v tomto období to tam žilo len Halloweenom, tekvicami a strašidelnými maskami.
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa