Čítate deťom na dobrú noc?

purinka - fotkaPurinka 14. novembra 2018 o 21:10

Čítate deťom na dobrú noc? Aká je ich najobľúbenejšia rozprávka - knižka?

@zareaguj


8 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarPherenike 14. novembra 2018 o 22:01

  @Purinka
  Pravdupovediac až mi to je veľmi ľúto, nestihala som veľmi citat po večeroch chalanom knihy. Občas sme si cez deň prečítali. I tak najradšej majú encyklopédie a tak si často vysvetľujeme čo ako funguje. :) chlapi... :D najobľúbenejší program v TV je discovery a relácie ako sa čo vyrába..
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 15. novembra 2018 o 02:05

  My sme nečítali večer, ale cez deň. Doteraz nechápem, prečo sa víri detská fantázia na noc. Spočiatku sme aj čítali, ale dlhšie zaspávali a nemalo to konca kraja. Teraz sme sa nastavili na "uspávanku", niečo časovo limitované, pri čom vedia, kde je koniec.
  @zareaguj
 • lumatka - fotkaLumatka 15. novembra 2018 o 08:10

  @Purinka

  My čítame. Každý si môže vybrať jednu rozprávku (dospela som k tomuto rozhodnutiu na základe toho, že vždy bol jeden z nich nešťastný, že nečítame čo chcel on..). Ale spravidla si menší vyberie nejaké malé leporelo a väčší príbeh na čítanie. Knižky - Ohrádka pre zvieratká - tam je povkladaných kopec malých knižočiek vždy o jednom zvieratku, Les a Potulky - ani jedna sa síce nečíta, ale dávam úlohy čo hľadáme...,Zvieratká z abecedy a iné. Príbehové - niekoľkokrát dokola sme čítali Opicu Škoricu, Guľko bambuľko, Príbehy opičiaka Eda, detské Biblie rôzneho druhu, aj malé knižočky s jednotlivými biblickými príbehmi a tisíc ďalších. Ja mám tento večerný čas veľmi rada. Cez deň sa k čítaniu dostaneme málokedy, to sa skôr hráme (hrajú).
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarAeliss 15. novembra 2018 o 12:32

  My si citame,ale skor cez den. Mala este nema taku pozornost,tak len take kratke rychle rozpravky. Radsej pozerame v knizke obrazky,hlavne zvieratka. Ale ked bude vacsia,tak urcite budeme viac citat
  @zareaguj
 • purinka - fotkaPurinka 17. novembra 2018 o 19:32

  Aj my si čítame viac cez deň, veľmi obľúbená knižka je Môj macík, Svrček a mrace alebo bájky.
  @zareaguj
 • lumatka - fotkaLumatka 17. novembra 2018 o 23:08

  @Purinka (17.11.2018 19:32)

  ... pozerám, že knižka Svrček a mravce - jedna sa mi vybavila z detstva. To je tá leporeloveho typu, kde sú na stranách výrezy, alebo ako to nazvať? Úplne som na tú knižku zabudla, milovala som ju!
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 18. novembra 2018 o 20:56

  Tá je veru skvelá, je to hitovka ako Ferdo mravec, alebo Môj macík... myslím, že v dobe, keď sme boli malí, mali všetci rovnaké hračky... igráčikov, cvočky, premietačku a gramofónové platne so Zlatou bránou, prípadne tri groše :)
  Máte aj vy nejaké retro hračkové spomienky?
  @zareaguj
 • lumatka - fotkaLumatka 18. novembra 2018 o 23:57

  @Luxusnamd (18.11.2018 20:56)

  Retro spomienky :-D len na okraj - nedávno som si zvykala, že mi cudzie deti začínajú hovoriť teta....a teraz už aj retro spomienky, ufff!! K mojim retro spomienkam ešte patria mončičáci, kniha Klásky, šľapacie auto a prvý ken a barbiny, celé z plastu, dovezené z Poľska. ;-)
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa