Trnavský Ekofest ponúkne aj program pre rodiny

TASR, 23. júna 2022 o 04:04

Štrnásty ročník festivalu Ekofest sa uskutoční v piatok 24. júna v kine Hviezda a v sobotu 25. júna v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave.

Výtažok z festivalu ide na sadenie stromov.

Foto: Ekofest

Pre návštevníkov sú pripravené vystúpenia hudobných skupín, prednášky na témy a problémy životného prostredia, premietania osvetových filmov, program pre rodiny, workshopy, infostánky, výstavy v kine aj záhradách, informoval za organizátorov Matej Lančarič.

V piatok (24. 6.) dopoludnia program odštartuje premietaním filmov pre študentov z trnavských škôl v kine. V sobotu (25. 6.) bude Ekofest pokračovať v záhradách múzea. Dopoludňajší program je vyhradený najmä pre rodiny, začne sa vystúpením trnavskej hudobnej skupiny Maliny Jam, budú sa konať workshopy, tvorivé envirodielne, návštevníci si budú môcť pozrieť výstavu aj prezentačné infostánky ochranárskych združení.

Na poludnie má Roman Slobodník z Ochrany dravcov na Slovensku pripravenú prednášku Ochrana orla kráľovského v Panónskom regióne a po ňom predstaví Jakub Mišek projekt Mestská farma a komunitný zelovoc pri Trnave.

Koncerty hudobných skupín sú naplánované v poradí Zotrwačnosť, trnavský rockový rapper Ignasio, Ploštín Punk, Bullet Holles, revival AC/DC z Maďarska, Doga, Konflikt a na záver Polemic.

Výťažok z Ekofestu bude znovu venovaný na výsadbu stromov v Trnave. Doposiaľ bolo v Trnave vysadených 173 nových stromov a stovky kríkov aj trvaliek.

Vstup na piatkový a sobotný dopoludňajší program je voľný, na popoludňajšie koncerty bude spoplatnený.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >