Tréningy a kultúrne podujatia pre deti sa už môžu konať. V OTP režime

TASR, 14. januára 2022 o 04:05

Športujúce deti a mládež do 18 rokov môžu trénovať v režime OTP, teda očkovaní, testovaní alebo po prekonaní ochorenia Covid-19. Rovnako v OTP režime majú zelenú aj kultúrne podujatia pre deti a mládež.

Otvoril sa šport pre deti.

Foto: Shutterstock.com
Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorá v stredu nadobudla účinnosť. Kapacitný limit v takomto prípade je 100 osôb. „Okrem očkovaných a prekonaných je teda možná účasť aj na základe negatívneho RT-PCR alebo LAMP testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín od odberu, alebo antigénového testu, ktorý nesmie byť starší ako 48 hodín," uviedla hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. „U detí do 18 rokov je akceptovaný aj negatívny výsledok testu vykonaný v domácom prostredí pre účely výučby na školách," dodala.

Ostatné športové súťaže a tréningy pre osoby nad 18 rokov sa naďalej môžu konať len v režime OP. Profesionálne športové súťaže ponechávajú povinnosť testovania hráčov a členov organizačného tímu, ktorí nie sú očkovaní, alebo neprekonali Covid-19. Súťaže sa už môžu konať aj s diváckou účasťou. Ako stredne rizikové podujatia môžu naplniť 25 percent kapacity štadiónov.

Nová vyhláška ÚVZ rozdelila hromadné podujatia do troch skupín podľa rizikovosti. V závislosti od nej sú následne určené maximálne limity účastníkov.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >