Anketa ahojmama.sk

 • Obrázok Autor turistických máp Vysokých Tatier a Slovenského raja Oto Rozložník: Ak má dieťa pravdu, treba mu ju uznať

  Autor turistických máp Vysokých Tatier a Slovenského raja Oto Rozložník: Ak má dieťa pravdu, treba mu ju uznať

  Oto Rozložník je celou dušou turista. Väčšinu života prežil v horách, vo Vysokých Tatrách a v Slovenskom raji pozná každý vrch, každú dolinu. So synom Miroslavom vytvorili turistické mapy oboch území, používané dodnes. Okrem toho má dvoch vnukov, ktorých pochopiteľne tiež vedie k tomu, čo mu je najbližšie. A ešte, ako povedal v našej ankete, k čestnosti a úcte k druhým.

 • Obrázok Andrea Kováčová: Narodením detí som dosiahla všetko

  Andrea Kováčová: Narodením detí som dosiahla všetko

  „Najviac ma pobaví, ako chce byť Peťka bábätkom v brušku. A tak sa každé ráno nasúka do môjho trička, viete si predstaviť, aké mám vyťahané tričká, a začne sa akože v brušku hmýriť, že už je čas narodiť sa. Nakoniec sa akože narodí, vyvlečie sa z môjho trička, ja trošku svoje novorodeniatko potuľkám a môžeme ísť do škôlky," smeje sa Andrea Kováčová, zakladateľka stránky ČoDokážeMama.sk, na ktorej šikovné mamky ponúkajú svoje výrobky. Andrea odpovedala v našej každotýždňovej ankete Mamy o materstve.

 • Obrázok Mama dvoch synov Daniela Krnáčová: Dospelí deti často podceňujú

  Mama dvoch synov Daniela Krnáčová: Dospelí deti často podceňujú

  „Celkom často sa mi stáva, že keď sa so synmi smejeme, uvedomím si, že teraz som šťastná,“ hovorí v našej ankete Mamy o materstve Daniela Krnáčová, mama sedemročného Jorika a deväťročného Jonáša.

 • Obrázok Reprezentačná trénerka slovenských gymnastiek Katarína Krekáňová: Som žiakom svojej dcéry

  Reprezentačná trénerka slovenských gymnastiek Katarína Krekáňová: Som žiakom svojej dcéry

  Prostredníctvom dcéry som pochopila svojich rodičov a ešte viac si ich začala vážiť, hovorí o svojom materstve v našej ankete Katarína Krekáňová, trénerka slovenskej ženskej reprezentácie v športovej gymnastike. Žije v Detve, kde vedie aj tamojší gymnastický klub, jej dcéra Katarína študuje na vysokej škole. V živote sa drží kréda, že naše šťastie nemôže závisieť od nikoho iného a nikto nám nie je nič dlžný.

 • Obrázok Misha: Od narodenia dcér som to naozaj ja

  Misha: Od narodenia dcér som to naozaj ja

  Materstvo berie vážne i s humorom, v oboch prípadoch jej ide o to, aby z jej šesťročných dvojičiek vyrástli dobrí a čestní ľudia. Speváčka, dnes už najmä fotografka Misha v našej ankete opisuje, ako pri dcérach zistila, že najväčšia bolesť je stúpiť na kocku z lega a ako sa snaží ísť dcéram príkladom v upratovaní, hoci zatiaľ márne čaká, kedy si vyloží nohy na gauč.

 • Obrázok Juraj Hipš: Vďaka pubertálnym dcéram som sa stal svätcom

  Juraj Hipš: Vďaka pubertálnym dcéram som sa stal svätcom

  „Chcem, aby moje deti neboli priemerné. Desí ma, ak by boli šedou masou,“ hovorí v našej každotýždňovej ankete o rodičovstve Juraj Hipš, ktorý je nielen riaditeľom mimovládnej organizácie Živica, ale aj otcom troch detí, Viktórie (14), Iniye (14) a Yoriho (5).

 • Obrázok Mama Ely s Downovým syndrómom a ďalších piatich detí: Učím ich, že láska je viac ako vzdelanie či kariéra

  Mama Ely s Downovým syndrómom a ďalších piatich detí: Učím ich, že láska je viac ako vzdelanie či kariéra

  Eva Šarkozyová z Trnavy má šesť detí, najmladšia je šesťročná Ela, ktorá má Downov syndróm. „Na Eli sa smejem, keď sa snaží udobriť dvoch rozhádaných bratov: Povedz prepáč! Vtedy sa často zasmejú aj oni a hádka sa stane menej napätou," hovorí v našej každotýždňovej ankete Mamy o materstve.

 • Obrázok Dula Ľuba Lapšanská: Synovia mi nedovolia zaspať na vavrínoch, dávno ma v niečom aj predbehli

  Dula Ľuba Lapšanská: Synovia mi nedovolia zaspať na vavrínoch, dávno ma v niečom aj predbehli

  Ľuba Lapšanská vedie občianske združenie Slovenské duly, ktoré pomáhajú ženám pri pôrodoch. Je aj laktačnou poradkyňou a poskytuje aj poradenstvo po pôrode pre všetky mamičky, ktoré sa na ňu obrátia. Popri tom ešte prednáša deťom v školách o rodičovstve a sexuálnej výchove. Sama je matkou troch synov Jakuba, Daniela a Matúša. Posledného porodila doma. Žije pri Poprade.

 • Obrázok Iveta Radičová: Vnučka je naj, a hotovo!

  Iveta Radičová: Vnučka je naj, a hotovo!

  V ankete ahojmama.sk dnes odpovedá bývalá predsedníčka vlády, predtým ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny, poslankyňa Národnej rady a bývalá kandidátka na prezidentku Slovenskej republiky Iveta Radičová.

 • Obrázok „Budem tu pre teba, nech by sa dialo čokoľvek.“

  „Budem tu pre teba, nech by sa dialo čokoľvek.“

  Martina Mikušová z Trnavy je mamou dvojročného Marcuska. „Naučil ma, že život s deťmi dáva ešte širší zmysel,“ hovorí v našej každotýždňovej ankete Mamy o materstve, v ktorej chceme dávať priestor nielen známym, ale aj „obyčajným" mamičkám.

 • Obrázok Spisovateľka Andrea Coddington: Mám šťastie byť každý deň s dvomi najmilšími tvárami na svete

  Spisovateľka Andrea Coddington: Mám šťastie byť každý deň s dvomi najmilšími tvárami na svete

  Na otázky v ankete ahojmama.sk Mamy o materstve dnes odpovedá úspešná spisovateľka Andrea Coddington. V predaji je aktuálne jej najnovšia kniha Dedičný hriech.

 • Obrázok Emília Sičáková-Beblavá: Nikto ma tak nezmenil, ako moji synovia

  Emília Sičáková-Beblavá: Nikto ma tak nezmenil, ako moji synovia

  Ako vníma svoje deti, čo im radí, kam sa ich snaží viesť? V rubrike ahojmama.sk Mamy o materstve dnes približuje svoje životné postoje protikorupčná odborníčka a vysokoškolská profesorka Emília Sičáková-Beblavá. Mamy o materstve je anketa, v ktorej každý týždeň odpovedajú známi i menej známi rodičia na rovnaké otázky.

 • Obrázok Výtvarníčka Dorota Sadovská: Dcére pripomínam, aby si všímala, či iní nemajú väčšie trápenie ako je to jej aktuálne

  Výtvarníčka Dorota Sadovská: Dcére pripomínam, aby si všímala, či iní nemajú väčšie trápenie ako je to jej aktuálne

  Rozdielni rodičia, rovnaký cieľ. Ako kto vníma svoje deti, čo im radí, kam sa ich snaží viesť? Ahojmama.sk vám prináša novú rubriku, anketu, v ktorej budú každý týždeň odpovedať známi i menej známi rodičia na rovnaké otázky. Veríme, že v odpovediach nájdete pobavenie a možno i inšpiráciu do vlastných dní.

Ďalšie naše weby