Anketa ahojmama.sk

 • Obrázok Speváčka Mária Čírová: Nejem hovädzie ani bravčové mäso, šetrím planétu

  Speváčka Mária Čírová: Nejem hovädzie ani bravčové mäso, šetrím planétu

  Speváčku Máriu Čírovú trápi, v akom stave sa v súčasnosti nachádza životné prostredie, a tak sa snaží sama s tým niečo robiť. Je prvou odpovedajúcou v našej novej ankete Čo robím pre záchranu planéty? S názormi inšpiratívnych osobností na túto tému sa budete na webe ahojmama.sk stretávať každú sobotu.

 • Obrázok Magda Vášáryová: Najlepší výlet je doma v obývačke

  Magda Vášáryová: Najlepší výlet je doma v obývačke

  V dnešnom uponáhľanom svete má herečka, diplomatka a politička Magda Vášáryová pri svojom tipe na rodinný výlet jednoznačný názor: Zastavte sa, a jednoducho zostaňte doma. Užívajte si spoločný čas, doprajte deťom, nech strávia deň bez náhlenia, podľa svojej vôle.

 • Obrázok Juraj Lukáč: Poďte za tichom a tmou, kde vlci dávajú dobrú noc

  Juraj Lukáč: Poďte za tichom a tmou, kde vlci dávajú dobrú noc

  Juraj Lukáč je dlhoročný ochranár a prírodu miluje v jej prirodzenej kráse. Napokon, o jej zachovanie mu ide aj ako náčelníkovi Lesoochranárskeho zoskupenia VLK. Na rodinný výlet pozýva do nekomerčnej prírody, za tichom, tmou a pozorovaním hviezd, kde vlci dávajú dobrú noc. Odkaz pre tých úzkostlivejších: nejde o úplnú divočinu, všade sa pohodlne ubytujú i rodiny deťmi.

 • Obrázok Silvia Šarköziová: Leto trávim v Šamoríne, na mojom obľúbenom mieste sa nudiť nebudete

  Silvia Šarköziová: Leto trávim v Šamoríne, na mojom obľúbenom mieste sa nudiť nebudete

  Známa violoncellistka Silvia Šarköziová, členka kapely Cigánski diabli, si leto užíva plnými dúškami. Na otázku, aké miesto by odporučila na rodinný výlet, odpovedala bez zaváhania: voľnočasové centrum v Šamoríne.

 • Obrázok Spevák Adam Ďurica: Milujem Vysoké Tatry, hlavne Tatranskú Lomnicu

  Spevák Adam Ďurica: Milujem Vysoké Tatry, hlavne Tatranskú Lomnicu

  Spevákovi Adamovi Ďuricovi učarovali Vysoké Tatry, ktoré mu rodičia predstavili, keď bol ešte malý chlapec. Verný im zostal aj v dospelosti a lásku k najmenším veľhorám na svete chce preniesť aj na svojho malého synčeka Timoteja.

 • Obrázok Herečka Vlastina Kounická Svátková: Celé Slovensko je krásne

  Herečka Vlastina Kounická Svátková: Celé Slovensko je krásne

  Slovenská herečka Vlastina Kounická Svátková sa síce presadila v Česku, kde aj žije a vychováva troch synov, ale na prázdniny v rodnej krajine nedá dopustiť. Aké tipy na letný výlet dáva našim čitateľom?

 • Obrázok Ján Baláž z Elánu: Milujem more s teplou vodou

  Ján Baláž z Elánu: Milujem more s teplou vodou

  Hudobník Ján Baláž stál pri zrode skupiny Modus, jeho meno sa však väčšine spája s ďalšou slávnou kapelou Elán. Slovensko má precestované krížom krážom, takže na dovolenke si užíva to, čo doma nemáme. Čo obľubuje?

 • Obrázok Herečka Stanka Kašperová: Oravu by mal zažiť každý, mentalita je tam tak čistá...

  Herečka Stanka Kašperová: Oravu by mal zažiť každý, mentalita je tam tak čistá...

  Pochádza z Rimavskej Soboty, žije v Prešove a miluje Oravu. Herečka Stanka Kašperová, mama päťročného Tomáša a osemročnej Barborky pri otázke, aký rodinný výlet by odporúčala, nezaváha ani na sekundu. Orava je jednoducho top. Chystá sa tam aj toto leto.

 • Obrázok Herec Lukáš Latinák: Užite si Ružinú, na budúci rok to už nebude možné

  Herec Lukáš Latinák: Užite si Ružinú, na budúci rok to už nebude možné

  Lukáš Latinák pochádza z Hriňovej a na Podpoľanie sa dodnes veľmi rád vracia. Jeho tip na letný rodinný výlet je kúsok odtiaľ. Do našej ankety sme ho oslovili na Festivale kultúry a športu v Medzilaborciach, kde vystupoval v tomto „nedetvianskom“ kroji.

 • Obrázok ANKETA Moderátorka Alena Heribanová: Rodný kraj – moje milé rozprávkovo

  ANKETA Moderátorka Alena Heribanová: Rodný kraj – moje milé rozprávkovo

  Kam cez prázdniny s deťmi? Ahojmama.sk vám v lete prináša novú rubriku Môj tip na letný rodinný výlet. Prečítajte si, čo odporúčajú známe osobnosti, dnes moderátorka Alena Heribanová.

 • Obrázok Mamy o materstve. Čo najkrajšie povedali osobnosti?

  Mamy o materstve. Čo najkrajšie povedali osobnosti?

  Milé čitateľky, milí čitatelia. Anketa Mamy o materstve sa na našom portále po polroku končí, už na budúci týždeň vám ponúkneme inú, tentokrát zameranú na tipy mamičiek na zaujímavé letné výlety s deťmi. Prečítajte si výber najkrajších myšlienok, o aké sa oslovené osobnosti na webe s nami podelili.

 • Obrázok Mamička Katka: O vtipné situácie nie je s deťmi núdza. Čo povedali tie moje?

  Mamička Katka: O vtipné situácie nie je s deťmi núdza. Čo povedali tie moje?

  Katka Trenčanská (33) z Nového Mesta nad Váhom je mamou troch detí, Elišky (7), Šimona (4) a Agátky (2). Ako vraví v našej každotýždňovej ankete Mamy o materstve, vtipné situácie sú u nich na dennom poriadku. „Napríklad práve včera si dvojročná Agátka neupratala hračky pri odchode von, a tak som na ňu zvýšila hlas. Agátka príde ku mne a hovorí: Tikučko, bábiky pinkajú (Tichučko, bábiky spinkajú.), zoberie ma za ruku do inej izby a tam mi pokojne oznámi: Tu mi hovol. (Tu mi hovor)."

 • Obrázok Predsedníčka Mamily Lucia Kantorová: Chcem sa naučiť žiť v prítomnom okamihu tak, ako malé deti

  Predsedníčka Mamily Lucia Kantorová: Chcem sa naučiť žiť v prítomnom okamihu tak, ako malé deti

  Rady deťom nie sú tak dôležité ako to, čo vidia, že s nimi robíme. Predsedníčka združenia Mamila MUDr. Lucia Kantorová považuje za dôležité viesť deti k zodpovednosti za našu planétu. Dospeli sme ku klimatickej katastrofe. A potrebujeme sa zmeniť hneď teraz, inak naše deti, inak naše deti tu nebudú môcť žiť, vraví.

 • Obrázok Ľudka Tóthová: Deti nepoznajú hodinky

  Ľudka Tóthová: Deti nepoznajú hodinky

  „Deti si veci potrebujú robiť svojím tempom. Naučila som sa radšej trochu dlhšie počkať, dať dieťaťu priestor, než aby som naň tlačila a situáciu zhoršila," vraví v našej každotýždňovej ankete Mamy o materstve Ľudka Tóthová, mamička Lukáša (skoro 3 roky) a Nikoly (7 mesiacov) a zároveň poradkyňa pre jednoduchý pôrod.

 • Obrázok Silvia Šarköziová: Na dcéru sa nedokážem hnevať

  Silvia Šarköziová: Na dcéru sa nedokážem hnevať

  Známa violoncellistka Silvia Šarköziová, členka skupiny Cigánski diabli, je aj mamou devätnásťročnej Vanessy, ktorá sa tiež presadila v umeleckej oblasti, predstavila sa napríklad v muzikáli Prekliatie. „Je zlatá v tom, že keď jej niečo vyčítam, vždy to dokáže obrátiť. Zasmeje sa na tom a tým ma odzbrojí, nemám už potom dôvod sa hnevať,“ hovorí Silvia Šarköziová v našej ankete Mamy o materstve.

 • Obrázok Lucia Hrivnák Klocová: Už sa konečne cítim viac mamou ako športovkyňou

  Lucia Hrivnák Klocová: Už sa konečne cítim viac mamou ako športovkyňou

  Chcem, aby deti mali vo mne oporu, nech sa rozhodnú pre čokoľvek, vraví slovenská úspešná bežkyňa na 800 a 1500 metrov Lucia Hrivnák Klocová. S manželom vychovávajú šesťročného Adamka a ročnú Timeu. O svojich deťoch vraví, že ju stále niečo učia a sledovať, ako sa formujú a rastú, považuje za najkrajšie pozorovanie na svete.

 • Obrázok Zlé deti neexistujú, všetky sú úžasné stvorenia, ktoré potrebujú rešpekt

  Zlé deti neexistujú, všetky sú úžasné stvorenia, ktoré potrebujú rešpekt

  Adriana Kráľová je matkou troch detí a zároveň poradkyňou pri dojčení a nosení. Práve na základe vlastných skúseností z materstva sa rozhodla pomáhať iným. Verí, že veci sa dajú zmeniť a sny splniť, stačí chcieť. „Bež za svojím šťastím a ja budem pri tebe,“ radí svojím deťom.

 • Obrázok Mamička Eva: „Deti sa dokážu tešiť z úplných maličkostí.“

  Mamička Eva: „Deti sa dokážu tešiť z úplných maličkostí.“

  Eva Kýšková zo Starej Turej je mamičkou Karolínky (5) a Lucky (7 mesiacov). Ako hovorí v našej každotýždňovej ankete Mamy o materstve: „Na deťoch najviac obdivujem to, ako vnímajú svet okolo seba a ako sa dokážu tešiť aj z úplných maličkostí."

 • Obrázok Oľga Pietruchová: Vďaka synovi viem o dinosauroch takmer všetko

  Oľga Pietruchová: Vďaka synovi viem o dinosauroch takmer všetko

  „Dcéram som vštepovala, aby sa v živote nespoliehali na to, že sa dobre vydajú a niekto ich bude živiť, ale že musia byť samé sebou a samé si riadiť svoj život,“ hovorí v našej každotýždňovej ankete Mamy o materstve známa feministka Oľga Pietruchová, mama Claudie (31), Michaely (29) a Riška (12). V súčasnosti je riaditeľkou Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny.

 • Obrázok Právnička Janka Debrecéniová: Veľmi by som chcela, aby sa dcéry nebáli ísť vlastnou cestou

  Právnička Janka Debrecéniová: Veľmi by som chcela, aby sa dcéry nebáli ísť vlastnou cestou

  Už roky sa zaoberá ľudskými právami, vrátane práv žien pri pôrodoch. Sama je matkou dvoch dcér. Ako vraví, bola by rada, keby v budúcnosti nezostali ľahostajné k problémom okolo seba a nebáli sa angažovať do ich riešení. Ona sama v tomto ide dokonalým príkladom. Právnička a aktivista zo združenia Občan, demokracia a zodpovednosť Janka Debrecéniová.

Ďalšie naše weby