Anketa ahojmama.sk

 • Obrázok Psychiatrička a spisovateľka Andrea Platznerová o výchove: Sebecky si strážim svoje vlastné hranice

  Psychiatrička a spisovateľka Andrea Platznerová o výchove: Sebecky si strážim svoje vlastné hranice

  „Naša dcéra to dotiahne v živote niekam, kam sme my s jej ockom nezablúdili ani v myšlienkach. Nezľakne sa odporu a konfliktu, alebo ak sa aj niečoho zľakne, zareaguje asertívne a neutečie. Koľko mňa stálo a ako dlho mi trvalo naučiť sa to! A ona to má rovno od Boha do vienku. Aká výchova? Naša dcéra je najlepšia taká, aká je," píše v našej každotýždňovej rubrike Môj výchovný boj psychiatrička a spisovateľka Andrea Platznerová.

 • Obrázok Spevák Adam Ďurica o výchove: Nebojujem s ničím, naopak, aj malý syn ma vie veľa naučiť

  Spevák Adam Ďurica o výchove: Nebojujem s ničím, naopak, aj malý syn ma vie veľa naučiť

  Syn Adama Ďuricu bude mať zanedlho rok a pol, a hoci deti v tomto veku dokážu rodičov niekedy poriadne unaviť, nie je to prípad nášho známeho speváka. Ako konštatoval v našej ankete Môj výchovný boj, v tomto čase izolácie si i napriek vážnej situácii vychutnáva možnosť byť s malým Timkom neustále a sledovať všetky jeho pokroky.

 • Obrázok Spisovateľka Tatiana Čabáková: Musela som prijať, že moje dieťa je iné ako ja

  Spisovateľka Tatiana Čabáková: Musela som prijať, že moje dieťa je iné ako ja

  „Priznávam dobrovoľne, že pre mňa, matku, ktorá väčšinu informácií o svete vstrebáva cez text a pracuje s textom, bolo náročné prijať fakt, že moja dcéra čítanie neznáša,“ vraví v našej pravidelnej rubrike Môj výchovný boj Tatiana Čabáková, novinárka, rozhlasová publicistka, autorka knihy Samet 1989, ktorá prináša spomienky osobností na Nežnú revolúciu. Na stanici Český rozhlas Rádiožurnál moderuje magazín Stretnutie určený pre Slovákov v Česku, pre Český rozhlas Plus pripravuje Hovory. Tatiana Čabáková žije v Prahe.

 • Obrázok Bežkyňa Lucia Hrivnák Klocová o výchove detí: Je to prechádzka ružovou záhradou, hoci sa stále učím

  Bežkyňa Lucia Hrivnák Klocová o výchove detí: Je to prechádzka ružovou záhradou, hoci sa stále učím

  Adam má sedem, Timea dva roky a spolu tvoria nerozlučnú dvojicu. Slovenská úspešná bežkyňa Lucia Hrivnák Klocová si materstvo užíva a hoci musela ubrať zo svojich dovtedajších nárokov profesionálnej športovkyne, žiadne vážne problémy nerieši. „Keď je najhoršie, zachraňuje to šport, prípadne spoločenské hry,“ smeje sa v našej ankete Môj výchovný boj.

 • Obrázok „Materstvo ma učí trpezlivosti a rozvážnosti,“ vraví Jana Holéciová

  „Materstvo ma učí trpezlivosti a rozvážnosti,“ vraví Jana Holéciová

  „Už dávno som zistila, že materstvo ma nielen napĺňa, ale aj učí veľkej trpezlivosti, rozvážnosti, taktike a citlivému vnímaniu detských starostí," vraví v našej každotýždňovej ankete Môj výchovný boj Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a víťazka súťaže o najlepšieho hovorcu v kategórii samospráva a neziskový sektor.

 • Obrázok Trénerka šprintéra Jána Volka: Šport a umenie deti chránia, vraví Naďa Bendová

  Trénerka šprintéra Jána Volka: Šport a umenie deti chránia, vraví Naďa Bendová

  V rodine trénerky nášho šprintérskeho šampióna Jána Volka sa skoro všetko točí okolo športu, najmä atletiky. Venujú sa jej deti Nade Bendovej Jakub a Ema, manžel Andrej, niekdajší mnohonásobný majster republiky v atletike a člen olympijského štvorbobu v Turíne 2006 je tiež trénerom. Jakub sa nedávno stal majstrom Slovenska v behu mužov na 200 metrov a má ambície ísť vyššie. Čo bolo pre Naďu Bendovú, mamu a trénerku v jednej osobe pri vedení svojich detí najťažšie? Odpovedá v našej ankete Môj výchovný boj.

 • Obrázok Oľga Záblacká: Pochopila som, že syn k šťastiu nepotrebuje vyhrávať olympiády

  Oľga Záblacká: Pochopila som, že syn k šťastiu nepotrebuje vyhrávať olympiády

  Nie som typ stresujúcej matky a problémy som zbytočne nedramatizovala, spomína na výchovu svojich dnes už dospelých synov scenáristka a režisérka Oľga Záblacká. Aj keď sa v škole sťažovali na jej syna s poruchou pozornosti, nechala ho ísť svojou cestou, a dnes sú všetci spokojní. Rodičia by mali vždy stáť pri svojich deťoch, vraví v našej ankete Môj výchovný boj.

 • Obrázok Oľga Coulton-Shaw: Najväčšia výzva? Nechať deti, aby boli deťmi. Krúžky sme obmedzili na polovicu, rodinu to ničilo

  Oľga Coulton-Shaw: Najväčšia výzva? Nechať deti, aby boli deťmi. Krúžky sme obmedzili na polovicu, rodinu to ničilo

  „Naša 7-ročná dcérka Noemi chodila domov z tréningov každý deň o pol ôsmej, cez víkendy sme boli buď na súťaži, alebo na ďalšom tréningu. Prestali sme chodiť na spoločné výlety s rodinou, pri večeri sme už všetci padali na nos, neschopní sa normálne porozprávať, stále sme riešili len logistiku rozvozov," zveruje sa v našej každotýždňovej ankete Môj výchovný boj Oľga Coulton-Shaw, zástupkyňa riaditeľa občianskeho združenia Cesta von, ktoré pomocou projektu Omama vzdeláva deti v rómskych osadách.

 • Obrázok Ján Filc o výchove svojich detí: V nedeľu sme vstávali na tréning o štvrtej ráno

  Ján Filc o výchove svojich detí: V nedeľu sme vstávali na tréning o štvrtej ráno

  Ján Filc je náš najúspešnejší hokejový tréner, reprezentáciu doviedol v roku 2002 k historickému titulu majstrov sveta, dva roky predtým doviezli domov striebro. S vedením detí má dlhoročné skúsenosti, jeho pôvodné povolanie je učiteľ, i keď väčšinu života strávil ako tréner. Jeho rukami prešli stovky detí a ako to mal doma? Čo bolo vo výchove vlastných detí preňho najťažšie, odpovedá v našej dnešnej ankete Môj výchovný boj.

 • Obrázok Herečka Vlastina Kounická Svátková: Moje deti ma vidia plakať

  Herečka Vlastina Kounická Svátková: Moje deti ma vidia plakať

  S akým problémom vo výchove najviac zápasím a ako ho riešim? V našej novej ankete Môj výchovný boj sa budú každú sobotu osobnosti, ale aj „obyčajné“ mamy zverovať s často intímnymi problémami. Veríme, že ich skúsenosti sa pre vás stanú inšpiráciou vo vlastných výchovných bojoch. Ako prvú sme do ankety oslovili slovenskú herečku Vlastinu Kounickú Svátkovú (37), žijúcu v susednom Česku.

 • Obrázok Anketa Traja o jednom. Moja najmilšia spomienka na Vianoce

  Anketa Traja o jednom. Moja najmilšia spomienka na Vianoce

  Keď si má bývalá plavkyňa Martina Moravcová spomenúť na svoje najkrajšie Vianoce, naskočia jej tie, ktoré kvôli športu trávila na tropickom ostrove La Reunion. Spisovateľka Andrea Coddington si nevybaví žiadnu konkrétnu vianočnú spomienku, ale myslí na všetky sviatky, ktoré mohla tráviť so svojou mamičkou. No a aktivistovi a politikovi Jurajovi Hipšovi utkveli v pamäti tie Vianoce, keď si pod stromčekom našiel svoj prvý počítač Commodor. Prečítajte si poslednú časť našej ankety Traja o jednom.

 • Obrázok Anketa Traja o jednom. Aký darček by darovali, ak by mali všetkým vybrať len jeden ?

  Anketa Traja o jednom. Aký darček by darovali, ak by mali všetkým vybrať len jeden ?

  Vianoce nie sú len o darčekoch, čoraz častejšie sa vo verejnosti ozývajú výzvy na návrat k duchovnej podstate sviatkov. Viaceré známe osobnosti sa nechali počuť, že tento rok si nebudú kupovať s blízkymi vôbec nič, na protest proti konzumu, ďalší sa snažia obmedziť nákupy na minimum.

 • Obrázok ANKETA Traja o jednom. Interrupcie nechajte na ženách, odkazujú politikom osobnosti

  ANKETA Traja o jednom. Interrupcie nechajte na ženách, odkazujú politikom osobnosti

  Je potrebné sprísniť podmienky umelého prerušenia tehotenstva? Na nedávne snahy politikov uzákoniť povinné počúvanie tlkotu srdiečka plodu alebo informovanie otca o plánovanom zákroku reagujú v ankete Martina Moravcová, Andrea Coddington a Juraj Hipš.

 • Obrázok ANKETA Traja o jednom. Zakázali by Martina Moravcová, Andrea Coddington a Juraj Hipš telesné tresty zákonom?

  ANKETA Traja o jednom. Zakázali by Martina Moravcová, Andrea Coddington a Juraj Hipš telesné tresty zákonom?

  V názoroch na očkovanie aj dojčenie na verejnosti sa v zásade zhodli, čo si myslia o telesných trestoch pre deti? Mali by sa zakázať zákonom? Prečítajte si názor troch známych osobností v rubrike Traja o jednom.

 • Obrázok ANKETA Traja o jednom. Čo si Martina Moravcová, Andrea Coddington a Juraj Hipš myslia o dojčení na verejnosti

  ANKETA Traja o jednom. Čo si Martina Moravcová, Andrea Coddington a Juraj Hipš myslia o dojčení na verejnosti

  Tri výrazné slovenské osobnosti v dnešnej ankete na našom webe hovoria o dojčení na verejnosti. Čo vám napadne, keď vidíte ženu dojčiť na verejnosti? Odpovedajú úspešná plavkyňa Martina Moravcová, spisovateľka Andrea Coddington a významná tvár slovenského aktivizmu Juraj Hipš.

 • Obrázok NOVÁ ANKETA Traja o jednom: Martina Moravcová, Andrea Coddington a Juraj Hipš odpovedajú, či zakázať neočkovaným deťom škôlku

  NOVÁ ANKETA Traja o jednom: Martina Moravcová, Andrea Coddington a Juraj Hipš odpovedajú, či zakázať neočkovaným deťom škôlku

  Tri výrazné slovenské osobnosti budú na našom rodičovskom webe každú sobotu odpovedať na jednu aktuálnu otázku. Pozvanie prejaviť svoj názor prijali úspešná plavkyňa Martina Moravcová, spisovateľka Andrea Coddington a významná tvár slovenského aktivizmu Juraj Hipš.

 • Obrázok Ľudmila Kolesárová z My sme les: Keď si zachováme naše hory, budeme vedieť lepšie čeliť klimatickej kríze

  Ľudmila Kolesárová z My sme les: Keď si zachováme naše hory, budeme vedieť lepšie čeliť klimatickej kríze

  Ľudmila Kolesárová spustila spolu s priateľmi ekologickú kampaň My sme les, ktorá má upozorniť na ničenie lesov v národných parkoch. Chrániť životné prostredia sa snaží aj vo svojom súkromnom živote. Ako, to prezradila v našej pravidelnej sobotňajšej ankete.

 • Obrázok O záchrane planéty exkluzívne prezidentka republiky Zuzana Čaputová: Obmedziť vlastný komfort je nevyhnutné

  O záchrane planéty exkluzívne prezidentka republiky Zuzana Čaputová: Obmedziť vlastný komfort je nevyhnutné

  Prezidentka republiky Zuzana Čaputová je matkou dvoch dcér a ekológia patrí dlhé roky medzi jej priority. Dokázala to v známej kauze Pezinská skládka a ochrana životného prostredia pre ňu zostala kľúčová aj po nástupe do prezidentského úradu. V Grassalkovičovom paláci sa dnes už eliminuje a dôsledne triedi odpad, plastové fľaše s minerálkou nahradili džbány s vodou, a chystajú sa ďalšie opatrenia. Ako vidí budúcnosť našej planéty, vysvetľuje prezidentka exkluzívne v našej dnešnej ankete.

 • Obrázok Trojnásobná mamička Ľubomíra Strážovská: Správame sa doma ekologicky, vyjadrujeme tým úctu k životu

  Trojnásobná mamička Ľubomíra Strážovská: Správame sa doma ekologicky, vyjadrujeme tým úctu k životu

  „Čokoľvek doma robíme, berieme pri tom do úvahy aj ekológiu," vraví mamička troch detí Ľubomíra Strážovská z Nového Mesta nad Váhom, ktorá pre náš web popísala, ako sa snaží chrániť životné prostredie.

 • Obrázok Do lesa chodíme s taškou na odpadky a vždy do nej niečo nájdeme

  Do lesa chodíme s taškou na odpadky a vždy do nej niečo nájdeme

  Pri troch malých školákoch to síce nie je zero waste, zdravotná sestra Renáta Čapková sa však snaží robiť, čo môže. Miluje svoju záhradu i výlety do lesa, a pomáhať prírode učí aj svoje deti, ktoré majú 10, 8 a 6 rokov.

Ďalšie naše weby