Pre deti s poruchou príjmu sa otvorí denný stacionár

TASR, 1. augusta 2022 o 02:19

Stavebné práce na dennom stacionári pre detských pacientov so psychickými poruchami v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave pokračujú. Stacionár má slúžiť pre deti s poruchami príjmu potravy.

Poruchy príjmu potravy sú stále častejšie.

Foto: shutterstock

Denný stacionár má poskytnúť deťom komplexnú psychiatrickú liečbu s osobitným dôrazom na psychoterapiu a psychiatrickú rehabilitáciu. NÚDCH poukazuje na to, že počet detí s týmito ťažkosťami stúpa a problémy sa zároveň posúvajú do čoraz nižších vekových kategórií.

"Aj napriek ambulantnej liečbe sa detský pacient často nevyhne hospitalizácii a skoro vždy je potrebné jeho ďalšie doliečovanie. Skúsenosti zo zahraničia ukazujú, že ideálnou formou starostlivosti sú práve špecializované stacionáre," priblížil ústav.

Dieťa do stacionára prichádza denne alebo niekoľkokrát týždenne na celý deň a popoludní sa vracia domov. "V rámci stacionára sa pod dohľadom detských psychiatrov, psychológov, liečebných pedagógov a ďalších špecialistov vykonajú potrebné medicínske úkony, prebehne spoločná komunita, školské vyučovanie, skupinové či individuálne terapie, ergoterapie a pohovory s rodičmi a podobne," priblížil NÚDCH. Dodal, že deti sa tak liečia a zotavujú vo svojom viac-menej prirodzenom prostredí, čo uľahčuje celý liečebný proces.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >