Neuveriteľné, vodič uháňal po diaľnici nepovolenou rýchlosťou, na kolenách mu sedelo dieťa

SITA, gb, 11. februára 2019 o 11:06

Povolenú rýchlosť na diaľnici prekročil o viac ako 50 kilometrov za hodinu, na kolenách mu navyše sedelo malé dieťa. Nebezpečného vodiča chytili policajti.

Malé deti patria do autosedačky.

Foto: Shutterstock.com

Bratislavskí policajti spozorovali minulý piatok na diaľnici D1 v smere do Bratislavy vozidlo prekračujúce povolenú rýchlosť. Úsekom s maximálnou rýchlosť 90 kilometrov za hodinu išiel vodič rýchlosťou 142 kilometrov za hodinu.

„Auto sa preto diaľniční policajti rozhodli zastaviť a skontrolovať. Pri predchádzaní auta zbadali, že vodičovi sedí na kolenách dieťa. Po zastavení zistili ďalšie porušenia zákona, auto malo prasknuté čelné sklo a tmavé fólie na predných bočných oknách," informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Vodičovi preto okamžite zakázali ďalšiu jazdu a na mieste mu zároveň zadržali osvedčenie o evidencii vozidla aj tabuľky s evidenčným číslom. Dostal blokovú pokutu vo výške sto eur.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave vyzýva vodičov k zodpovednosti a k dodržiavaniu zákona o cestnej premávke. Podceňovanie pravidiel môže mať tragické následky nielen pre nezodpovedného vodiča, no aj pre nevinných účastníkov cestnej premávky.

Ako bezpečne prepravovať dieťa v aute? Ak jeho hmotnosť neprevyšuje 36 kilogramov a telesná výška nedosahuje 150 centimetrov, má vodič povinnosť umiestniť ho do detskej autosedačky. Keď je väčšie, autosedačka sa už nemusí používať, ale bezpečnostné pásy sú nutné. O tom, ako dieťa prepravovať bezpečne, si môžete prečítať na tomto odkaze.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa