Envirofestival ponúkne online a zdarma aj filmy o našich motýľoch, mláďatách v slovenskej divočine či sledovaní šeliem

TASR, 7. apríla 2021 o 04:45

Tohtoročnými témami festivalu Ekotopfilm - Envirofilm sú klimatické problémy, vymieranie hmyzu či problematika moderných inteligentných miest v kontraste s divokou slovenskou prírodou.

Dokument Oko medveďa odhaľuje skrytý život slovenskej divočiny.

Foto: Facebook festivalu

Najznámejší festival o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm - Envirofilm sa uskutoční od 26. do 30. apríla v online priestore. Festivalový program vrátane diskusií budú môcť diváci sledovať zadarmo a naživo na Facebooku. Program bude po živom vysielaní ďalej dostupný na facebookovej stránke až do nedele 2. mája do 24.00 h. Po tomto termíne už nebude možné si filmy pozrieť.

„V programe sme sa rozhodli uprednostniť filmy venované slovenskej prírode, keďže v dobe poznačenej pandémiou sa množstvo ľudí vybralo do prírody. Informačne filmy dokreslia práve pobyt vonku. Vďaka domácim autorom dostali priestor aj najnovšie filmové premiéry okrem úspešných zahraničných dokumentov. Program doplníme aj mimo plátna spoločenskými enviro témami, ktorým sa aktívne venujeme," hovorí programová riaditeľka festivalu Alena Janáči.

Diváci sa môžu tešiť na film Motýle Slovenska, ďalej krátkometrážny dokument Mláďatá od tvorcov zo Záchrannej stanice v Zázrivej, ktorý predstaví mláďatá zo slovenskej divočiny. Dokument v spolupráci so Štátnou ochranou prírody vysvetlí, ako zaobchádzať s nájdeným mláďaťom, kedy je potrebný ľudský zásah a kedy naopak nie. Po slovenskej prírode sa prejdú aj s mladými aktivistami v dokumente Oko medveďa - o putovaní po Kremnických vrchoch a sledovaní slovenských šeliem.

Súčasťou programu je tradične aj Junior festival - environmentálne vzdelávanie pre žiakov základných a stredných škôl. Ponúkne filmový program doplnený o pútavú ekovýchovou. „Vďaka zaujímavému spracovaniu obsahu festivalu sa deti naučia, čo je to uhlíková stopa, ako si ju vypočítať a spolu s raperom Kalim si odpovedajú v špeciálnom interaktívnom kvíze na vedomostné otázky, týkajúce sa témy foodwaste - plytvania potravinami," dodala Grečnerová.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa